Wat te doen op Aruba? Onze ultieme checklist

Een vakantie naar Aruba is altijd een goed idee; je geniet er heel het jaar van zo’n 30 °C, parelwitte stranden en een vriendelijke bevolking. Daarnaast is er ook nog eens genoeg te doen. Wat je allemaal kan doen op Aruba? Collega Marleen deelt haar favorieten.

Huur een auto

Wil je veel doen op Aruba tijdens één (korte) vakantie? Dan raad ik je aan om een auto te huren. Zo heb je alle vrijheid om het eiland op eigen tempo te ontdekken.

De meeste auto’s die verhuurd worden op Aruba zijn een automaat. Ideaal, zo rijd je makkelijker – en zonder stilvallen – rond op het eiland.  En het verkeer op Aruba? De bestuurders zijn over het algemeen heel vriendelijk en sociaal. Ze geven bijvoorbeeld voorrang op plekken waar dat niet per se moet. Als toerist wordt verwacht dat jij dat dan ook af en toe doet.

Tip!

Bij ons kan je al tijdens het boeken van je vakantie een huurwagen regelen. Handig; je bent meteen goed verzekerd. Je leest er hier meer over.

Zonnen op Baby Beach

Aruba heeft veel stranden, maar het parelwitte Baby Beach blijft onze favoriet. Je bereikt dit zuidelijk gelegen strand gemakkelijk met een huurwagen. Geloof ons; het is nog mooier dan op foto! Dit hagelwitte strand ligt in een beschutte baai met ondiep, helderblauw water. Ideaal als je met kinderen reist, maar ook als je zelf zalig wilt ronddobberen. Oh, en neem je snorkel mee!

Het strand heeft een beachbar en er worden ligbedden en zonneschermen verhuurd. Je betaalt ongeveer $ 60,- per dag voor twee bedjes.

Wat te doen op Aruba: Baby Beach
Als je Baby Beach ziet, snap je direct waarom dit strand op Aruba onze favoriet is

Bezoek Arikok Nationaal Park

Natuurliefhebber of niet, Arikok Nationaal Park is sowieso een must-see op Aruba. Dit natuurgebied in het zuiden kan je bezoeken met een huurwagen, te voet of met een mountainbike. Ook leuk: je kan ter plaatse aansluiten bij een georganiseerde (jeep)tour door het park.

Als je met een huurwagen komt, volg je (deels over onverharde wegen) een uitgestippelde route door het park. Onderweg kan je stoppen bij verschillende natuurverschijnselen zoal de Fontein Cave, Boca Prins strand en de Quadirikiri Cave.

Wandelend of fietsend kan je de meer onontdekte delen van Arikok Nationaal Park verkennen. Omwille van de tropische temperaturen raden we wel aan om vroeg op pad te gaan. Het park gaat officieel pas om 08.00 uur open, maar als voetganger mag je eerder binnen.

Volg bijvoorbeeld de route in het noorden van het park naar de Natural Pool, door de Arubanen ook wel Conchi (‘kommetje’) genoemd. Onderweg klim je over rotsen en wandel je door het zand. Uiteindelijk kom je uit bij een natuurlijk zwembad waar je een frisse plons kan doen, zalig!

Wat te doen op Aruba: Bezoek Arikok Nationaal Park
Als je Arikok Nationaal Park bezoekt, stop dan zeker even bij de Quadirikiri Cave

Dagje Oranjestad

Wissel strand & natuur af met een uitstapje naar de hoofdstad Oranjestad. Wandel langs Fort Zoutman (het oudste gebouw van Aruba uit 1798), rijd mee met de tram, poseer bij de kleurrijke herenhuizen en shop till you drop in een van de vele winkelcentra. Ook leuk; plan een stranddagje tussen de locals op Surfside Beach.

Voor ontbijt, middag- en avondeten (en alle kleine hongertjes tussenin) tip ik Bistro de Suikertuin. Hier kan je gezellig op de binnenplaats zitten, ver weg van de drukte. Oh, en de nacho’s zijn om te watertanden!

Wat te doen op Aruba: Bezoek Oranjestad
De kleurrijke gebouwen in Oranjestad geven je een instant vakantiegevoel

Beklim de Hooiberg

Het op één na hoogste punt van Aruba is de 165 meter hoge Hooiberg. De naam van deze vulkanische rotsformatie is niet uit de lucht komen vallen, de vroegere bewoners vonden de berg op een hooiberg lijken. Je kan de berg beklimmen – via 587 traptreden – voor een mooi uitzicht over de omgeving. Bij helder weer kan je zelfs Venezuela zien liggen! Vertrek vroeg genoeg om de hitte voor te zijn.

Hoteltip

Mammaloe's Bed & Breakfast, ArubaOp maar 10 minuten rijden van de Hooiberg ligt Mammaloe’s Bed & Breakfast! Je kan er kiezen uit kleurrijke woonwagens, kamers en gezellige huisjes. Airco is aanwezig en als je het écht warm hebt plons je in het zwembad.

Spot street art in San Nicolas

Wist je dat je op Aruba ook street art vindt? Daarvoor moet je in het zuidelijk gelegen stadje San Nicolas zijn. Na de sluiting van de Amerikaanse olieraffinaderij liep het stadje leeg en werd het een echte spookstad. Gelukkig was er de Aruba Art Fair die het dorp een tweede leven gaf.

Nu is San Nicolas een echte must-see op Aruba. Je vindt er meer dan 35 kunstwerken, waaronder zelfs bijzondere 3D-kunst. Drink na de street art-tour nog een drankje bij de bijzondere Charlie’s Bar.

Wat te doen op Aruba: Spot street art in San Nicolas
Street-art fans moeten zeker eens naar San Nicolas tijdens hun vakantie op Aruba

Een etentje met je voeten in het zand

Als je mij vraagt wat je écht moet doen op Aruba, dan zeg ik ‘een etentje met je voeten in het zand’. Romantischer wordt het niet! Op verschillende plaatsen aan de zee vind je restaurants waar dit kan. Reserveer op voorhand een tafeltje (eventueel zelfs al voor je op vakantie gaat) om zeker te zijn van een mooi plekje.

Aanraders zijn Barefoot Restaurant op Surfside Beach, visrestaurant Flying Fishbone en Passions On The Beach op het bekende Eagle Beach.

Ontdek meer hotspots op Aruba

Nog geen vakantie naar Aruba geboekt?Bekijk ons aanbod

Ontdek de onderwaterwereld

De ABC-eilanden staan bekend als echt onderwaterparadijs. Je spot er de kleurrijkste vissen en schildpadden én kunt duiken tussen oude schipwrakken. Je kan ter plaatse een proefduik maken of – als je je duikbrevet al hebt – meegaan met een duikexcursie. Wat dacht je bijvoorbeeld van deze duikcursus bij Mangel Halto Reef?

Wat te doen op Aruba: Snorkelen of duiken
Zeker doen op Aruba: ga snorkelen of duiken en spot de mooie onderwaterwereld

Wat te doen op Aruba; nog meer tips

Met zo veel leuke dingen die je kan doen op Aruba, heb je bijna geen tijd meer over om op het strand te liggen! Misschien toch maar een extra weekje boeken? We hebben namelijk nog een paar bonustips:

  • Op zoek naar een leuke ontbijt- of lunchspot? Ga naar Eduardo’s Hideaway of het zusje aan het strand Eduardo’s Beachshack. Op de menukaart staan o.a. gerechten met veel vers fruit, smoothiebowls, pannenkoeken, taco’s en burgers. Ook voor kinderen zijn er genoeg opties!
  • Het grote voordeel van een vakantie op een eiland? De zee is nooit ver weg, tijd voor een boottocht! Ga het water op met een catamaran, stop onderweg, spring in het water en ga snorkelen. Eten en drinken zijn vaak al bij de prijs inbegrepen. Deze catamarancruise van onze partner GetYourGuide is favoriet.
  • Quinta del Carmen was het eerste ziekenhuis op Aruba. Het pastel-gele gebouw stamt uit 1916 en is tegenwoordig een drukbezocht restaurant. In de voortuin proef je de lekkerste tapas en in de achtertuin kies je van het à la carte menu.
  • Arubanen zijn dol op pastechi’s (een soort mini-empanadas). Ze eten ze met verschillende vullingen zoals kaas, kip en vlees. Tijdens een vakantie op Aruba een echte must-eat! Ga daarvoor bijvoorbeeld naar Huchada Bakery (waar ze trouwens ook superlekkere gebakjes hebben).
  • Op veel postkaarten van Aruba zie je flamingo’s op een parelwit strand. Waar je dit vindt? Op het privéstrand van Renaissance Wind Creek Aruba Resort. Vanuit het hotel stap je op een shuttleboot naar Renaissance Island, een privé-eiland waar je kan zonnen op twee mooie stranden. Eén daarvan is Flamingo Beach, waar de flamingo’s rondlopen. Met een dagticket kan je – als je niet in het hotel verblijft – ook een dagje zonnen tussen de flamingo’s. Leuke foto’s gegarandeerd!

Ontdek nog meer mooie hotels op Aruba

Er is genoeg te doen op Aruba voor een veelzijdige vakantie. Welke tips ga jij onthouden?